• Ρήγα Φεραίου 5, Νέα Ιωνία
  • Ρήγα Φεραίου 5, Νέα Ιωνία
  • mail@3dim-n-ionias.att.sch.gr

ΔΗΜΟΤΙΚΟ – ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ

Στόχος μας για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση στους μαθητές και τις μαθήτριες του Δημοτικού είναι η διατήρηση της στενής επαφής με την εκπαιδευτική διαδικασία, από τα μαθήματα μέσω ζωντανών συνδέσεων με δασκάλους και συμμαθητές, μέχρι την εκπαιδευτική τηλεόραση και το ανηρτημένο εκπαιδευτικό υλικό!

Σύγχρονη Εκπαίδευση

Αναφορικά με τη σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση, το Υπουργείο διαθέτει σε όλες τις σχολικές μονάδες της χώρας ειδικά διαμορφωμένη ψηφιακή πλατφόρμα για την πραγματοποίηση μαθημάτων, μέσω τηλεδιάσκεψης, από τους ίδιους τους εκπαιδευτικούς προς τους μαθητές τους. Στόχος είναι η διατήρηση της στενής επαφής των μαθητών με τη μαθησιακή διαδικασία.

Οδηγίες Χρήσης Webex Meetings

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΡΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ

• Λαμβάνετε πρόσκληση του Υπουργείου Παιδείας στην προσωπική σας ηλεκτρονική διεύθυνση (email) με την επιλογή Activate (ατομικός σύνδεσμος (link) εγκατάστασης) για την εφαρμογή Webex Meetings.
  • Επιλέγετε τον προσωπικό σας κωδικό πρόσβασης.
  • Κατεβάζετε την εφαρμογή Cisco Webex Meetings Desktop App.
  • Εισάγετε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση και τον προσωπικό κωδικό πρόσβασης (email address and password).

Χρήσιμα Links