• Ρήγα Φεραίου 5, Νέα Ιωνία

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ 3ου ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ

• By admin
  • Ανακοινώσεις
  • Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ 3ου ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ

Αγαπητοί μαθητές και γονείς του 3ου Πειραματικού Νέας Ιωνίας, φτάσαμε αισίως στο τέλος της φετινής χρονιάς, της πρώτης χρονιάς λειτουργίας του σχολείου ως Πειραματικού.

Με τη στήριξη όλων σας, και με τη διάθεση συνεργασίας, ολοκληρώσαμε την πρώτη και δυσκολότερη χρονιά για την υλοποίηση των νέων δεδομένων, έτσι ώστε το σχολείο μας να θέσει τις βάσεις λειτουργίας του ως Πειραματικό. Η συμβολή σας και η στήριξη στο έργο της Διεύθυνσης και του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου ήταν αμέριστη και σας ευχαριστούμε γι αυτό.

Μετά από 2 χρόνια παύσης εκδηλώσεων, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι θα πραγματοποιηθεί για φέτος εκδήλωση λήξης σχολικού έτους, με δρώμενα που οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου με πολλή αγάπη, κέφι και μεράκι ετοίμασαν.

Σας Προσκαλούμε στην εκδήλωση λήξης σχολικής χρονιάς την Τρίτη 14 Ιουνίου 2022 και ώρα 19.30 στο προαύλιο του σχολείου, σε ένα ταξίδι στο χρόνο, που ετοίμασαν οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου για τα 100 χρόνια από την Μικρασιατική Καταστροφή το 1922.

Την εκδήλωση θα πλαισιώσουν επίσημοι προσκεκλημένοι με ομιλίες, χορευτικό συγκρότημα και εξέχουσες προσωπικότητες, όπως θα δείτε στην πρόσκληση που είναι αναρτημένη στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Στην εκδήλωση μπορούν να παρίστανται μόνο μέλη των οικογενειών των μαθητών του σχολείου και δεν επιτρέπεται η παρουσία εξωσχολικών παραγόντων πέραν της σχολικής μας κοινότητας.

Οι επίδοση των Τίτλων Σπουδών και Προόδου θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022 από ώρα 08.15 έως 09.45 καθώς και η Παιδαγωγική ενημέρωση σύμφωνα με τις ώρες που σας έχουν κοινοποιήσει οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.

Η Διεύθυνση του Σχολείου, ο Σύλλογος Διδασκόντων και το Προσωπικό του σχολείου, σας ευχαριστούν για την συνεργασία, τη συμπαράσταση και την υποστήριξη στη λειτουργία του πρώτου έτους του σχολείου ως Πειραματικό, και σας περιμένουν στην Εκδήλωση Λήξης.
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ