• Ρήγα Φεραίου 5, Νέα Ιωνία

• By admin
  • Ανακοινώσεις
  • Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΠΛΩΝΩ ΕΥΤΥΧΙΑ 04/02/2024

Το 3ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας έδωσε ένα ισχυρό μήνυμα εθελοντισμού και ανθρωπισμού μέσα από τη δράση “Απλώνω ευτυχία” στις 04/02/2024. Μαθητές-ριες, γονείς, δάσκαλοι ζωγράφισαν τι σημαίνει για αυτούς “Ευτυχία” και άπλωσαν τις δημιουργίες τους στον περίβολο του Ιερού Μητροπολιτικού Ναού Αγ. Αναργύρων. “Ευτυχία είναι η οικογένεια μου”, “Ευτυχία είναι η μουσική”, “Ευτυχία είναι τα πάντα”. Η δράση διττή αφού στόχος είναι η ευαισθητοποίηση των μαθητών σε θέματα εθελοντισμού και η συγκέντρωση χρημάτων για το Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια «Η Φλόγα». Εμπνευστές της δράσης “Απλώνω Ευτυχία” οι εκπαιδευτικοί Γεωργία Σολωμού και Μάριος Μάζαρης. Μας τίμησε με την παρουσία του ο δήμαρχος Νέας Ιωνίας κος Παναγιώτης Μανούρης τον οποίο ευχαριστούμε για την όλη στήριξη. Η προσέλευση και η συμμετοχή όλων ήταν συγκινητική, αλλά ακόμη πιο συγκινητικά ήταν τα παιδιά. Πόσα μαθήματα έχουν να μας διδάξουν… Συγχαρητήρια σε όλους!