• Ρήγα Φεραίου 5, Νέα Ιωνία
  • mail@3dim-n-ionias.att.sch.gr
  • Ρήγα Φεραίου 5, Νέα Ιωνία
  • mail@3dim-n-ionias.att.sch.gr

Σας ενημερώνουμε ότι από τους επιλεχθέντες μαθητές/τριες της κλήρωσης, για να φοιτήσουν στην Α΄ τάξη του  Σχολείου μας κατά το σχολικό έτος 2021-2022,  οι 17 μαθητές/τριες  ( το 80% των 21 θέσεων, 9 κορίτσια και 8 αγόρια)   είναι από τη γενική λίστα και  4 μαθητές/τριες ( το 20% των θέσεων) είναι από την ειδική κατηγορία (δίδυμα αδέλφια με ταυτόχρονη αίτηση και ο/η αδελφός/ή κληρώθηκε στη γενική λίστα,  μαθητές που ο/η αδερφός/ή  φοιτά ήδη στο  σχολείο μας).

Οι υπόλοιπες 23 θέσεις θα καλυφθούν από τους αποφοίτους του 1ου Νηπιαγωγείου Λυκόβρυσης, το οποίο είναι συνδεδεμένο με το Σχολείο μας και οι απόφοιτοί του αυτοδίκαια εγγράφονται στη Α΄ τάξη, εφόσον οι γονείς/κηδεμόνες τους το επιθυμούν.

Εφόσον προκύψουν κενές θέσεις, λόγω μη επιθυμίας των γονέων/κηδεμόνων για φοίτηση των παιδιών τους στο Σχολείο μας, είτε από την κλήρωση είτε από τους αποφοίτους  του 1ου Νηπιαγωγείου Λυκόβρυσης , αυτές θα καλυφθούν από τη λίστα των  επιλαχόντων χωρίς να διεξαχθεί νέα κλήρωση.

Από τους κληρωθέντες μαθητές/τριες , όσοι είναι απόφοιτοι του 11ου  Νηπιαγωγείου Νέας Ιωνίας είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο Σχολείο μας και θα φροντίσουν οι  γονείς/κηδεμόνες τους να προσκομίσουν στο σχολείο τα υπόλοιπα δικαιολογητικά εγγραφής τους  την πρώτη εβδομάδα του Σεπτέμβρη, ενώ όσοι μαθητές/τριες είναι απόφοιτοι άλλων Ν/γείων, θα μεριμνήσουν  οι γονείς/κηδεμόνες τους να πραγματοποιήσουν τη μετεγγραφή των παιδιών τους από το σχολείο εγγραφής τους στο Σχολείο μας την πρώτη βδομάδα του Σεπτέμβρη, εφόσον το επιθυμούν.

Οι μη κληρωθέντες μαθητές/τριες απόφοιτοι του 11ου  Νηπιαγωγείου Νέας Ιωνίας είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο 1Ο  Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας και θα φροντίσουν οι  γονείς/κηδεμόνες τους να προσκομίσουν στο σχολείο τα υπόλοιπα δικαιολογητικά εγγραφής τους το πρώτο δεκαήμερο του Σεπτέμβρη.

Ο Δ/ντής του Σχολείου

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ