• Ρήγα Φεραίου 5, Νέα Ιωνία

Διδασκαλία 2ης Ξένης Γλώσσας

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς

Για τον ορθό και έγκαιρο προγραμματισμό της διδασκαλίας της 2ης Ξένης Γλώσσας για τους/τις μαθητές/τριες της Δ΄τάξης που θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2020-21  στην Ε’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου  μας, παρακαλούμε να δηλώσετε στη συνημμένη Υπεύθυνη Δήλωση τη 2η ξένη γλώσσα ( Γαλλική Γλώσσα ή Γερμανική Γλώσσα) που επιθυμείτε να διδαχθεί το παιδί σας.

Σας ενημερώνουμε επίσης ότι θα δημιουργηθούν δύο τμήματα και ότι ο ελάχιστος αριθμός για τη δημιουργία τμήματος είναι 12 μαθητές/τριες και από τα δύο τμήματα (Δ1,Δ2). Στην περίπτωση που δεν συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός μαθητών για τη δημιουργία τμήματος η 2η ξένη γλώσσα που θα διδαχθούν οι μαθητές/τριες θα είναι η γλώσσα της πλειοψηφίας κάθε τμήματος ξεχωριστά.

Η Υπεύθυνη Δήλωση θα υποβληθεί ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου: mail@3dim-n-ionias.att.sch.gr μέχρι 25-05-2020.

Οι γονείς που αδυνατούν να αποστείλουν την Υπεύθυνη Δήλωση ηλεκτρονικά να επικοινωνήσουν με το σχολείο στο τηλέφωνο 2102799106.

Παρακαλούμε στο θέμα του ηλεκτρονικού σας μηνύματος να γράψετε το επώνυμο του παιδιού σας και το τμήμα φοίτησής του.

Από τη Δ/νση του Σχολείου